Iwona Kienzler od lat pasjonuje się historią

Written by Anna M. Damasiewicz

6 lutego 2016

Gdynianka Iwona Kienzler od lat pasjonuje się historią, a szczególnie rolą, jaką odgrywały w niej kobiety, choć z reguły były one bohaterkami ukrytymi za, powiedzmy, plecami mężczyzn. Bellona regularnie wydaje kolejne prace tej płodnej autorki. Do sprzedaży trafił właśnie kolejny demaskatorski tom „Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów, życie i miłości”. Farba drukarska schnie na zapowiadającym się bestsellerowo dziele „Bodo i jego burzliwe romanse” (co prawda Eugeniusz Bodo nie zmienił historii świata, ale na pewno wpłynął na rozwój polskiego filmu, a na niego intensywnie wpływały sanacyjne piękności i kobiety fatalne). Najprawdopodobniej wkrótce do księgarń trafi książka „Kopciuszki na tronach Europy. Z siermiężnej izby na królewski tron” – można przewrotnie powiedzieć, że to instruktaż dla tych, którzy wierzą, że pucybytka może zostać milionerką. Kienzler nie zapomina również o mizoginach wspominających z nostalgią jedyną słuszną, choć minioną epokę. Jest co czytać, jest moc.

Powiązane artykuły

OD-słowność

OD-słowność

Ponad dwa tysiące. Dużo czy mało? Cóż, to zależy. Ale jeśli dodam, że ponad dwa tysiące projektów okładek, to chyba zmienia postać rzeczy. Gdyby te książki ustawić, jedna obok drugiej, na półkach, to naprawdę zajęłyby niemało miejsca.

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Podobnie jak w innych dziedzinach sztuki, także w projektowaniu okładek książkowych można wyróżnić pewne tendencje, które obowiązują przez jakiś czas, z reguły rok-dwa, by później ustąpić miejsca czemuś zupełnie nowemu. A prawdę mówiąc – może nie całkiem nowemu, bo wiadomo powszechnie, że wszystko już było.